Vipperød Rideklubs klubpokal

 

Vinderen af klubpokalen 2018 – STORT TILLYKKE

Hest: Pernille Lyster & Westergaardens Beauty: Point 89

Pony: Emma Rønnegaard Funk & Perfekto Højlyst: Point 47

 


OBS:
Pr. 1/1-2020 ændres reglerne for point-givning af B0 klasser i springning. Rider du en B0 klasse fejlfrit får du 4 point og gennemfører du klassen med fejl får du 1
point.

Stilling 2019

Hest – Spring/Dressur/Andet

1. Franciska Thygesen & Sherri Højvang – Point 41

1. Malene Weinreich Thiemke & Toftagergårds Red Diamond – Point 41

2. Michelle RantzauGørklintgårds Damiano – Point 33

3. Nanna. J. K. Christiansen & Preussa – Point 31

4. Maria Thygesen & Tulstruplunds Benjamin – Point 28

5. Mathilde Andersen & Lupi’s Crevill – Point 14

6. Pernille Lyster & Falcons Choice – Point 13

6. Cathrine L. Petersen & Stenbæklunds Libiaggio – Point 13

7. Liza Larsen & Hvedemossens Cassanova – Point 6 

8. Cathrine L. Petersen & Kyringegårds Cia – Point 5

8. Malene Weinreich Thiemke & Zarmante Vorgård – Point 5

8. Victor Offenberg & Sherri Højvang – Point 5

9. Rikke R. Tobiasen & Casanto – Point 4

10. Emilia Von Bruhn & Honey De’luxe – Point 2

10. Cathrine Petersen & Petersborg Sambuca – Point 2

11. Trine Rasmussen & Romanik af Ruskær – Point 1

 

 

 

Pony – Spring/Dressur/Andet

1. Tilde Rasmussen & Artos – Point 77

2. Emma R. Funk & Perfekto Højlyst – Point 47

3. Kathrine Thim & Indian Summer – Point 28

4. Emilia Von Bruhn & Stabygårds Ateza – Point 21

5. Victor Offenberg & Thornbrook Star – Point 20

6. Ida-Marie Schwartz & B-Unique – Point 6

7. Emma Steen Larsen & Kamille – Point 1

 

INFO:

Stævneresultater skal mailes ind til Vipperød Rideklub på viprideklub@gmail.com senest en måned efter at resultatet er opnået. Se regler for ranglisten nedenfor.

Følgende skal oplyses: Stævne, rytter, pony/hest, dato, stævnearrangør, klasse, evt. placering/resultat, vedhæft også resultatlisten.

Pokalen uddeles til generalforsamlingen.

Rangliste point regler:
1. plads = 6 point
2. plads = 5 point
3. plads = 4 point
4. plads samt øvrige = 3 point
Klassen gennemført = 1 point

Der skal være min. 3 ekvipager i hver kategori for at der uddeles pokal.
Stævneåret følger kalenderåret.

Ovenstående gælder ved samtlige klasser/stævner under Dansk Ride Forbund eller stævner i udlandet som kan påvises via resultatliste.
” Bemærk dog DRF’s regler for placering! Dvs. er der 3 ekvipager i klassen, er det kun 1. pladsen der giver 6 point. Øvrige, som ikke får præmieringsrosét, betragtes som ”klassen gennemført” og får dermed 1 point. ”

DRF’s Placeringstabel

Resultater – nyest øverst

3/11-19 – Malene & Red.D gennemførte LC3 & LB1 hos RIR

27/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos MBRK

20/10-19 – Malene & Red.D gennemførte LC2 & blev nr. 3 i LC3 hos ALS

20/10-19 – Tilde & Artos blev nr. 3 i LA2 & gennemførte LA4 hos ALS

13/10-19 – Cathrine & Sambuca gennemførte LC2 hos MSR

11/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

6/10-10 – Cathrine & Sambuca gennemførte LC2 hos RKV

6/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

5/10-19 – Malene og R.Diamond gennemførte LC2 hos RKVS

28/9-19 – Maria & Benjamin gennemførte LC1 hos NSRK

28/9-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC2 hos NSRK

22/9-19 – Cathrine & Libiaggio gennemførte LC2 & LC3 hos RVV

15/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte 30 cm B0 & 30 cm B1 hos AAGS

15/9-19 – Mathilde & Crevill gennemførte 70 cm B0 og vandt 70 cm B1 hos AAGS

15/9-19 – Tilde & Artos gennemførte 70 cm B0 & 80 cm B1 hos AAGS

14/9-19 – Emma & Perfekto blev nr. 2 i LA3 & gennemførte LA3 hos AAGS

14/9-19 – Tilde & Artos vandt LA2 & blev nr. 3 i LA2 hos AAGS

14/9-19 – Michelle & Damiano vandt 2xLC2 hos AAGS

9/9-19 – Victor & Star vandt LA* & MB* hos RKV

8/9-19 – Maria & Benjamin gennemførte 60 & 70 cm hos RKV

8/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 hos RKV

7-8/9-19 – Emma & Perfekto gennemførte 2xLA2 & 2xLA3 hos RKV

7/9-19 Maria & Benjamin blev nr. 2 i LD2 hos RKV

7/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 & LA2 hos RKV

7/9-19 – Tilde & Artos vandt paradressurprogram 511 og gennemførte paradressurprogram 511 i paracup hos HHR

1/9-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

25/8-19 – Emma & Perfekto vandt LA3 & gennemførte LA4 hos TNKR

24/8-19 – Malene & Red D. gennemførte LC3 & blev nr. 2 i LC2 hos TNKR

24/8-19 – Franciska & Sherri gennemførte LC1 & LC2 hos TNKR

18/8-19 – Victor & Star gennemførte LA* & LA** hos KTR

18/8-19 – Emilia & Ateza gennemførte 50 & 60 cm B0 hos RKVS

18/8-19 – Franciska & Sherri gennemførte LC2 & LC3 hos HOL

18/8-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC1 & blev nr. 2 i LC2 hos HOL

18/8-19 – Maria & Benjamin gennemførte LD2 & vandt LC1 hos HOL

11/8-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA3 & LA4 hos ALS

11/8-19 – Franciska & Sherri blev nr. 2 i LC2 og vandt LC1 hos ALS

11/8-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 og vandt LA4 hos ALS

10/8-19 – Tilde & Artos gennemførte LD B3 og vandt LC B4 hos ALS

8/8-19 – Nanna & Preussa gennemførte LA1 & LA4 hos RKVS

7/8-19 – Malene & Red D. gennemførte LC2 & LC3 hos OHR

7/8-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC1 & LC2 hos OHR

7/8-19 – Franciska & Sherri blev nr. 3 i LC2 & nr. 4 i LC1 hos OHR

4/8-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 & LA2 hos ISR

2/8-19 Malene og Red D. gennemførte LC2 & LC3 hos HIRK

29/7-19 – Kathrine & I. Summer gennemførte P80 military i Öveds Jakt- & Fältrittklubb

28/7-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 hos ESRK

21/7-19 – Malene & Red D vandt LC2 & blev nr. 2 i LC3 hos RKVS

21/7-19 – Michelle & Damiano blev nr. 6 i LC1 & gennemførte LC2 hos RKVS

14/7-19 – Maria & Benjamin gennemførte 60 & 70 cm B0 hos AAGS

14/7-19 – Malene & Red D blev nr. 3 i LC1 & gennemførte LC2 hos ALS

14/7-19 – Kathrine & I. Summer gennemførte 80 & 90 cm B0 hos AAGS

7/7-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 til D4 horseshow

7/7-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

6/7-19 – Nanna & Preussa blev nr. 2 i LA2 til D4 horseshow

6/7-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte alo.tour B4 & bronz.tour B7 til D4 horseshow

6/7-19 – Franciska & Sherri vandt LC1 til D4 horseshow

6/7-19 – Tilde & Artos blev nr. 4 i LA4 til D4 horseshow

6/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA2 til D4 horseshow

6/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LB2 til D4 horseshow

5/7-19 – Victor & Star blev nr. 4 i LA# og gennemførte MB# til D4 horseshow

5/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Nanna & Preussa blev nr. 3 i både LB2 & LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Tilde & Artos blev nr. 3 i LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LB2 til D4 horseshow

4/7-19 – Nanna & Preussa gennemførte LB2 & blev nr. 3. i LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Tilde & Artos gennemførte 70 & 80 cm B0 til D4 horseshow

4/7-19 – Franciska T. & Sherri blev nr. 2 i LC2 til D4 horseshow

30/6-19 – Kathrine T. & I. Summer blev nr. 3 i LB1* & nr. 2 i LB2* hos ROR 

23/6-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 hos HVL

16/6-19 – Emilia & Ateza gennemførte 40 cm B0 & LE B3 hos ALS

15/6-19 – Emma F. & Perfekto vandt LA1 hos ALS

15/6-19 – Franciska T. & Sherri gennemførte LC1 og blev nr 3 i LC2 hos ALS

15/6-19 – Pernille L. & F.Choice blev nr. 3 i LD1 og gennemførte LD2 hos ALS

15/6-19 – Tilde & Artos blev nr 2 i LA1 og gennemførte LA4 hos ALS

10/6-19 Emilia V. B & Ateza gennemførte LF B3 & 40 cm B0 hos RVV

10/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 50 cm B0 og Jokerspring 50 cm hos RVV

9/6-19 – Victor & Star gennemførte LB** & LA* hos NVR

9/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 2×60 cm B0 hos NVR

8/6-19 – Tilde & Artos gennemførte LB3 & LA1 hos HIRK

8/6-19 – Michelle & Damiano blev nr. 2. i LD2 og nr. 5. i LD1 hos RVV

8/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte LD1 & LD2 hos RVV

26/5-19 – Nanna & Preussa blev nr. 2 i LC2 og vandt LB1 hos VIRK

26/5-19 – Maria & Benjamin vandt LD1 & blev nr. 2 i LD2 hos VIRK

26/5-19 – Emma & Kamille gennemførte LD2 hos VIRK

26/5-19 – Ida-Marie & B-Unique blev nr.2 i LA2 og gennemførte LA4 hos VIRK

26/5-19 – Malene & Red D. gennemførte LC1 og vandt LC2 hos VIRK

26/5-19 – Franciska T. & Sherri blev nr. 4. i LC2 hos VIRK

26/5-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 & LA2 hos VIRK

26/5-19 – Trine & Romanik gennemførte LC2 hos VIRK

26/5-19 – Tilde & Artos vandt LB2 & blev nr. 2 i LB3 hos VIRK

26/5-19 – Mathilde & Crevill gennemførte LD2 & LC2 hos VIRK

25/5-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 50 cm B0 & 50 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Victor O. & Sherri blev nr. 2. i 60 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Rikke R. T & Casanto gennemførte 80 cm B1 & blev nr. 4 i 70 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Mathilde & Crevill gennemførte 60 cm B0 og blev nr. 3 i 60 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Cathrine P. & Libiaggio gennemførte LC1 og blev nr. 2 i LC2 hos HAS

4/5-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC2 & LB2 hos RVV

4/5-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte P80 military hos Styringe Stal

4/5-19 – Emma F. & Perfekto blev nr. 2 i LA1 og gennemførte LA2 hos RVV

27/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB3 & LA1 hos NVR

19/4-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte P80 (Military) hos Tågarpsortens Ryttarförening

19/4-19 – Liza L. & Cassanova vandt LB2 hos RKVS

19/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte LA2 hos RKVS

18/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte LB2 & LA2 hos RKVS

14/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte 2xLB2 hos VRCL

14/4-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC1 & LC2 hos VRCL

13/4-19 – Cathrine P. & Cia blev nr. 3 i LD2 & gennemførte LC1 hos RIR

9/4-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC2 hos ALS

9/4-19 – Emilia V. B. & De’luxe gennemførte LD1 & LD2 hos ALS

7/4-19 – Cathrine P. & Libiaggio blev nr. 3 i LC1 & gennemførte LC2 hos MSR

6/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB2 & LB3 hos MSR

5/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 & LA2 hos MSR

23/3-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB3 & LA1 hos MBRK

3/3-19 – Kathrine T. & I. Summer blev nr. 2 i LD/B3 og gennemførte LC/B4 hos GLK 

24/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LA1* S2 & B3 hos BRN

24/2-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB1 & LB2 hos OHR

10/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LB2* B7 hos MBRK

9/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LB2* S2 hos MBRK