Vipperød Rideklubs klubpokal

 

Vinderen af klubpokalen 2017 – STORT TILLYKKE

Hest: Liza Hasfeldt og Dinomia: point 58

Pony: Kathrine Thim og Indian Summer: point 13

   


Stilling 2018

Hest – Spring/Dressur/Andet

1.Pernille Lyster & Westergaardens Beauty: Point 89

2.Camilla Ludvigsen & Lucky Star AS: Point 23

3.Pernille Lyster & Ristedgårdsgårds Alando: Point 21

3.Anna F. A. Poulsen & Jelle I: Point 21

4.Malene W. Thiemke & Toftagergårds Red Diamond: Point 20

5.Mathilde Andersen & Lupi’s Crevill: Point 17

6.Malene W. Thiemke & Toftagergårds Laika: Point 10

7.Ole Andreasen & Toftegårds Danish Delight: Point 6

8. Suzi Møllebæk & Lupi’s Crevill: 2 Point

9.Liza Hasfeldt & Dinomia: Point 1

 

Pony – Spring/Dressur/Andet

1. Emma Rønnegaard Funk & Perfekto Højlyst: Point 38

2.Kathrine Thim & Indian Summer: Point 35

3.Emilia Von Bruhn & Stabygårds Ateza: Point 17

 

INFO:

Stævneresultater skal mailes ind til Vipperød Rideklub på viprideklub@gmail.com senest en måned efter at resultatet er opnået. Se regler for ranglisten nedenfor.

Følgende skal oplyses: Stævne, rytter, pony/hest, dato, stævnearrangør, klasse, evt. placering/resultat, vedhæft også resultatlisten.

Pokalen uddeles til generalforsamlingen.

Rangliste point regler:
1. plads = 6 point
2. plads = 5 point
3. plads = 4 point
4. plads samt øvrige = 3 point
Klassen gennemført = 1 point

Der skal være min. 3 ekvipager i hver kategori for at der uddeles pokal.
Stævneåret følger kalenderåret.

Ovenstående gælder ved samtlige klasser/stævner under Dansk Ride Forbund
” Bemærk dog DRF’s regler for placering! Dvs. er der 3 ekvipager i klassen, er det kun 1. pladsen der giver 6 point. Øvrige, som ikke får præmieringsrosét, betragtes som ”klassen gennemført” og får dermed 1 point. ”

DRF’s Placeringstabel

 

Resultater – nyest øverst

18/11-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte LB1* og vandt LB2** hos SLRK

28/10-18 – Kathrine T. & Indy har gennemført LB1* & LB2** hos AAGS

26/10-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2×80 cm B0 hos AAGS

21/10-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2×20 cm til Knæk Cancer hos ALS

15/10-18 – Emilia Von B. & Ateza gennemførte LC2 hos MSR

6-7/10-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte P90 military hos Flyinge

30/9-18 – Emilia Von B. & Ateza gennemførte LC2 hos HVR

23/9-18 – Camilla L. & Lucky vandt LC2 og blev nr. 3 i LC3 hos ALS

23/9-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte LD1 og blev nr. 8 i LD2 hos ALS

16/9-18 – Malene T. & Diamond vandt LD1 & blev nr. 3 i LD2 hos RKVS

15/9-18 – Kathrine T. & Indy blev nr. 3 i P80 military hos Styringe Stall

15/9-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 13 km til Hedelandsridtet hos RKV

9/9-18 – Camilla L. & Lucky gennemførte 70 cm B0 og 70 cm S3 hos HOL

9/9-18 – Malene T. & Diamond gennemførte LD2 & LC2 hos OHR

9/9-18 – Mathilde A. & Crevill gennemførte 50 cm B0 & 60 cm S3 hos HOL

9/9-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 cm B0 & vandt 70 cm S3 hos HOL

9/9-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte Military P80 hos Vinslövs Ryttarförening

8/9-18 – Camilla L. & Lucky vandt LC2 og blev nr. 2 i LC2 hos HOL

8/9-18 – Malene T. & Diamond gennemførte 2xLC2 hos HOL

8/9-18 – Emma F. & Perfekto blev nr. 2 i LB2 & gennemførte LB2 hos HOL

8/9-18 – Mathilde A. & Crevill gennemførte 2xLC2 hos HOL

8/9-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte LB2 B4 & LB1 Derby B1 hos Team CEP

3/9-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte LB1 B4 & LB1 S2 til Store Hestedag

2/9-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB2 hos RKV

1/9-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB2 & LA2 hos RKV

1/9-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 & 80 cm B0 hos RKV

31/8-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 & 80 cm B0 hos RKV

12/8-18 – Malene T. & Diamond gennemførte LD1 & blev nr. 4 i LD2 hos ALS

11/8-18 – Pernille L. & Beauty blev nr. 1 i 70 cm B3 & gennemførte 80 cm B3 hos ALS

1/8-18 – Malene T. & Diamond gennemførte LD1 & LD2 hos OHR

22/7-18 – Pernille L. & Beauty blev nr. 2 & gennemførte 2xDerby klasser hos ISR

21/7-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2×80 cm B0 hos ISR

21/7-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte Military P80 i Flyringe

15/7-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte Stilterræn 80 cm hos SPR

7/7-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte CNCP80 hos SØG

17/6-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte Subaru Cup 80 cm hos SØG

3/6-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 cm/B4 & blev nr. 4 i 80 cm/B4 hos HGR

2/6-18 – Mathilde A. & Crevill vandt LD2 og gennemførte LC1 hos RVV

1/6-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 & 80 cm/B0 hos BAL

3/6-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte 80 cm Subaru cup hos RKV

27/5-18 – Emilia Von B. & Ateza gennemførte LC2 & LC3 hos VIRK

27/5-18 – Mathilde A. & Crevill blev nr. 2 i LD2 og gennemførte LC2 hos VIRK

27/5-18 – Anna P. & Jelle blev nr. 2 i LC3 & gennemførte LB2 hos VIRK

27/5-18 – Malene T. & Laika gennemførte LD2 & LC2 hos VIRK

27/5-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte LC3 hos VIRK

27/5-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte LD1 bidløs & vandt LD2 bidløs hos VIRK

27/5-18 – Emma F. & Perfekto vandt LC3 & gennemførte LB2 hos VIRK

26/5-18 – Kathrine T. & Indy blev nr. 7 i P80 Military i Dagstorp/Sverige

26/5-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 70 cm B0 og vandt 70 cm S3 hos VIRK

26/5-18 – Suzi M. & Crevill gennemførte 70 cm B0 & 70 cm S3 hos VIRK

26/5-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte 70 cm B0 & 70 cm S3 hos VIRK

19/5-18 – Anna P. & Jelle blev nr. 2 i LC3 & gennemførte LB2 hos ROR

13/5-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2xLF B0 hos GLK

13/5-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte LC3 & LB2 hos TNKR

12/5-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte Military P70 i Hermanstorp

12/5-18 – Pernille L. & Beauty vandt LF S3 & gennemførte LF S3 hos TNKR

6/5-18 – Emilia Von B. & Ateza gennemførte LC2 & blev nr. 2 i LD2 hos ALS

6/5-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte LC3 & LB1 hos ALS

6/5-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 60 cm B3 & vandt 70 cm B3 hos HHR

5/5-18 – Anna P. & Jelle blev nr. 4 i LC3 & vandt LB2 hos HHR

5/5-18 – Pernille L. & Beauty vandt 60 & 70 cm B3 hos ALS

4/5-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte 60 & 70 cm hos NVR

4/5-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2xLF B0 hos NVR

30/4-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte P70 Military i Gärds

29/4-18 – Liza H. & Dinomia gennemførte LA2 hos RKVS

29/4-18 – Malene T. & Laika blev nr. 3 i LC2 hos RKVS

28/4-18 – Malene T. & Laika gennemførte LC1 & blev nr. 4 i LC2 hos RKVS

22/4-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2xLF B0 hos NVR

21/4-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte P70 stilterræn i Flyringe

20/4-18 – Pernille L. & Beauty gennemførte 2xLF B0 hos KAR

4/3-18 – Ole A. & Delight gennemførte LF & blev nr. 6 i LE B3 hos GLK

4/3-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte 70 & 80 cm B3 hos GLK

25/2-18 – Emilia Von B. & Ateza gennemførte LD2 & LC2 hos OHR

24/2-18 – Emma F. & Perfekto gennemførte LC3 & LB1 hos OHR

18/2-18 – Ole A. & Delight gennemførte LF & LE B0 hos SIV

18/2-18 – Kathrine T. & Indy gennemførte 70 & 80 cm B0 hos SIV

10/2-18 – Emma F. & Perfekto blev nr. 1 i LC3 & LB1 hos FKR

28/1-18 – Pernille L. & Alando vandt LD1 & blev nr. 2 i LD2 hos MSR

20/1-18 – Pernille L. & Alando gennemførte LE spring A hos BNR

14/1-18 – Pernille L. & Alando vandt LD1 & gennemførte LD2 hos ALS

14/1-18 – Emilia Von B. & Ateza blev nr. 2  i LD2 hos ALS

13/1-18 – Pernille L. & Alando gennemførte 2x B0 springklasser hos ALS