Vipperød Rideklubs klubpokal

 

Vinderen af klubpokalen 2018 – STORT TILLYKKE

Hest: Pernille Lyster & Westergaardens Beauty: Point 89

Pony: Emma Rønnegaard Funk & Perfekto Højlyst: Point 47

 


OBS:
Pr. 1/1-2020 ændres reglerne for point-givning af B0 klasser i springning. Rider du en B0 klasse fejlfrit får du 4 point og gennemfører du klassen med fejl får du 1
point.

Stilling 2019

Hest – Spring/Dressur/Andet

1. Malene Weinreich Thiemke & Toftagergårds Red Diamond – Point 49

2. Franciska Thygesen & Sherri Højvang – Point 45

2. Michelle RantzauGørklintgårds Damiano – Point 45

3. Maria Thygesen & Tulstruplunds Benjamin – Point 40

4. Nanna. J. K. Christiansen & Preussa – Point 31

5. Mathilde Andersen & Lupi’s Crevill – Point 14

6. Pernille Lyster & Falcons Choice – Point 13

6. Cathrine L. Petersen & Stenbæklunds Libiaggio – Point 13

7. Liza Larsen & Hvedemossens Cassanova – Point 6 

8. Cathrine L. Petersen & Kyringegårds Cia – Point 5

8. Malene Weinreich Thiemke & Zarmante Vorgård – Point 5

8. Victor Offenberg & Sherri Højvang – Point 5

9. Rikke R. Tobiasen & Casanto – Point 4

10. Emilia Von Bruhn & Honey De’luxe – Point 2

10. Cathrine Petersen & Petersborg Sambuca – Point 2

11. Trine Rasmussen & Romanik af Ruskær – Point 1

 

 

 

Pony – Spring/Dressur/Andet

1. Tilde Rasmussen & Artos – Point 79

2. Emma R. Funk & Perfekto Højlyst – Point 63

3. Kathrine Thim & Indian Summer – Point 28

3. Victor Offenberg & Thornbrook Star – Point 28

4. Emilia Von Bruhn & Stabygårds Ateza – Point 24

5. Ida-Marie Schwartz & B-Unique – Point 6

6. Emma Steen Larsen & Kamille – Point 1

 

INFO:

Stævneresultater skal mailes ind til Vipperød Rideklub på viprideklub@gmail.com senest en måned efter at resultatet er opnået. Se regler for ranglisten nedenfor.

Følgende skal oplyses: Stævne, rytter, pony/hest, dato, stævnearrangør, klasse, evt. placering/resultat, vedhæft også resultatlisten.

Pokalen uddeles til generalforsamlingen.

Rangliste point regler:
1. plads = 6 point
2. plads = 5 point
3. plads = 4 point
4. plads samt øvrige = 3 point
Klassen gennemført = 1 point

Der skal være min. 3 ekvipager i hver kategori for at der uddeles pokal.
Stævneåret følger kalenderåret.

Ved tilfælde af ligeplacering gives pokal til den som har vundet flest 1. pladser igennem året.

Ovenstående gælder ved samtlige klasser/stævner under Dansk Ride Forbund eller stævner i udlandet som kan påvises via resultatliste.
” Bemærk dog DRF’s regler for placering! Dvs. er der 3 ekvipager i klassen, er det kun 1. pladsen der giver 6 point. Øvrige, som ikke får præmieringsrosét, betragtes som ”klassen gennemført” og får dermed 1 point. ”

DRF’s Placeringstabel

Resultater – nyest øverst

1/12-19 – Malene & Red.D gennemførte LC3 & LB1 hos HAS

24/11-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 hos AAGS

24/11-19 – Emma & Perfekto blev nr. 2 i LA1 & LA2 hos AAGS

24/11-19 – Malene & Red.D gennemførte LB1 hos ØSR

17/11-19 – Maria & Benjamin gennemførte 2×60 cm hos OHR

16/11-19 – Malene & Red.D gennemførte LC3 & blev nr. 3 i LB1 hos OHR

16/11-19 – Michelle & Damiano vandt LC2 & LB1 hos OHR

16/11-19 – Franciska & Sherri gennemførte LB2 & LA2 hos OHR

16/11-19 – Maria & Benjamin gennemførte LC1 hos OHR

15/11-19 – Maria & Benjamin gennemførte LD1 & vandt LD2 hos OHR

15/11-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA1 & LA2 hos OHR

10/11-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 hos VRCL

3/11-19 – Franciska & Sherri gennemførte LC2 & LC3 hos RSR4

3/11-19 – Malene & Red.D gennemførte LC3 & LB1 hos RSR4

2/11-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA1 & LA4 hos KAR

2/11-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 hos RSR4

2/11-19 – Victor & Star vandt LA* & distriktsmesterskaberne hos RIC

27/10-19 Emma & Perfekto gennemførte LA2 & LA4 hos MBRK

27/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos MBRK

26/10-19 – Victor & Star gennemførte LA* & LA** hos AAGS

25/10-19 – Maria & Benjamin gennemførte 2×70 cm hos AAGS

20/10-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 hos ALS

20/10-19 – Malene & Red.D gennemførte LC2 & blev nr. 3 i LC3 hos ALS

20/10-19 – Tilde & Artos blev nr. 3 i LA2 & gennemførte LA4 hos ALS

19/10-19 – Emilia & Ateza gennemførte LE hos ALS

13/10-19 – Cathrine & Sambuca gennemførte LC2 hos MSR

11/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

6/10-10 – Cathrine & Sambuca gennemførte LC2 hos RKV

6/10-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

5/10-19 – Malene og R.Diamond gennemførte LC2 hos RKVS

28/9-19 – Maria & Benjamin gennemførte LC1 hos NSRK

28/9-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC2 hos NSRK

22/9-19 – Cathrine & Libiaggio gennemførte LC2 & LC3 hos RVV

15/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte 30 cm B0 & 30 cm B1 hos AAGS

15/9-19 – Mathilde & Crevill gennemførte 70 cm B0 og vandt 70 cm B1 hos AAGS

15/9-19 – Tilde & Artos gennemførte 70 cm B0 & 80 cm B1 hos AAGS

14/9-19 – Emma & Perfekto blev nr. 2 i LA3 & gennemførte LA3 hos AAGS

14/9-19 – Tilde & Artos vandt LA2 & blev nr. 3 i LA2 hos AAGS

14/9-19 – Michelle & Damiano vandt 2xLC2 hos AAGS

9/9-19 – Victor & Star vandt LA* & MB* hos RKV

8/9-19 – Maria & Benjamin gennemførte 60 & 70 cm hos RKV

8/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 hos RKV

7-8/9-19 – Emma & Perfekto gennemførte 2xLA2 & 2xLA3 hos RKV

7/9-19 – Maria & Benjamin blev nr. 2 i LD2 hos RKV

7/9-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 & LA2 hos RKV

7/9-19 – Tilde & Artos vandt paradressurprogram 511 og gennemførte paradressurprogram 511 i paracup hos HHR

1/9-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 & LA4 hos RKVS

25/8-19 – Emma & Perfekto vandt LA3 & gennemførte LA4 hos TNKR

24/8-19 – Malene & Red D. gennemførte LC3 & blev nr. 2 i LC2 hos TNKR

24/8-19 – Franciska & Sherri gennemførte LC1 & LC2 hos TNKR

18/8-19 – Victor & Star gennemførte LA* & LA** hos KTR

18/8-19 – Emilia & Ateza gennemførte 50 & 60 cm B0 hos RKVS

18/8-19 – Franciska & Sherri gennemførte LC2 & LC3 hos HOL

18/8-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC1 & blev nr. 2 i LC2 hos HOL

18/8-19 – Maria & Benjamin gennemførte LD2 & vandt LC1 hos HOL

11/8-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA3 & LA4 hos ALS

11/8-19 – Franciska & Sherri blev nr. 2 i LC2 og vandt LC1 hos ALS

11/8-19 – Tilde & Artos gennemførte LA2 og vandt LA4 hos ALS

10/8-19 – Tilde & Artos gennemførte LD B3 og vandt LC B4 hos ALS

8/8-19 – Nanna & Preussa gennemførte LA1 & LA4 hos RKVS

7/8-19 – Malene & Red D. gennemførte LC2 & LC3 hos OHR

7/8-19 – Michelle & Damiano gennemførte LC1 & LC2 hos OHR

7/8-19 – Franciska & Sherri blev nr. 3 i LC2 & nr. 4 i LC1 hos OHR

4/8-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 & LA2 hos ISR

2/8-19 Malene og Red D. gennemførte LC2 & LC3 hos HIRK

29/7-19 – Kathrine & I. Summer gennemførte P80 military i Öveds Jakt- & Fältrittklubb

28/7-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 hos ESRK

21/7-19 – Malene & Red D vandt LC2 & blev nr. 2 i LC3 hos RKVS

21/7-19 – Michelle & Damiano blev nr. 6 i LC1 & gennemførte LC2 hos RKVS

14/7-19 – Maria & Benjamin gennemførte 60 & 70 cm B0 hos AAGS

14/7-19 – Malene & Red D blev nr. 3 i LC1 & gennemførte LC2 hos ALS

14/7-19 – Kathrine & I. Summer gennemførte 80 & 90 cm B0 hos AAGS

7/7-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 til D4 horseshow

7/7-19 – Emma & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

6/7-19 – Nanna & Preussa blev nr. 2 i LA2 til D4 horseshow

6/7-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte alo.tour B4 & bronz.tour B7 til D4 horseshow

6/7-19 – Franciska & Sherri vandt LC1 til D4 horseshow

6/7-19 – Tilde & Artos blev nr. 4 i LA4 til D4 horseshow

6/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA2 til D4 horseshow

6/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LB2 til D4 horseshow

5/7-19 – Victor & Star blev nr. 4 i LA# og gennemførte MB# til D4 horseshow

5/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Nanna & Preussa blev nr. 3 i både LB2 & LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

5/7-19 – Tilde & Artos blev nr. 3 i LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Emilia & Ateza gennemførte LB2 til D4 horseshow

4/7-19 – Nanna & Preussa gennemførte LB2 & blev nr. 3. i LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 til D4 horseshow

4/7-19 – Tilde & Artos gennemførte 70 & 80 cm B0 til D4 horseshow

4/7-19 – Franciska T. & Sherri blev nr. 2 i LC2 til D4 horseshow

30/6-19 – Kathrine T. & I. Summer blev nr. 3 i LB1* & nr. 2 i LB2* hos ROR 

23/6-19 – Tilde & Artos gennemførte LA4 hos HVL

16/6-19 – Emilia & Ateza gennemførte 40 cm B0 & LE B3 hos ALS

15/6-19 – Emma F. & Perfekto vandt LA1 hos ALS

15/6-19 – Franciska T. & Sherri gennemførte LC1 og blev nr 3 i LC2 hos ALS

15/6-19 – Pernille L. & F.Choice blev nr. 3 i LD1 og gennemførte LD2 hos ALS

15/6-19 – Tilde & Artos blev nr 2 i LA1 og gennemførte LA4 hos ALS

10/6-19 Emilia V. B & Ateza gennemførte LF B3 & 40 cm B0 hos RVV

10/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 50 cm B0 og Jokerspring 50 cm hos RVV

9/6-19 – Victor & Star gennemførte LB** & LA* hos NVR

9/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 2×60 cm B0 hos NVR

8/6-19 – Tilde & Artos gennemførte LB3 & LA1 hos HIRK

8/6-19 – Michelle & Damiano blev nr. 2. i LD2 og nr. 5. i LD1 hos RVV

8/6-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte LD1 & LD2 hos RVV

26/5-19 – Nanna & Preussa blev nr. 2 i LC2 og vandt LB1 hos VIRK

26/5-19 – Maria & Benjamin vandt LD1 & blev nr. 2 i LD2 hos VIRK

26/5-19 – Emma & Kamille gennemførte LD2 hos VIRK

26/5-19 – Ida-Marie & B-Unique blev nr.2 i LA2 og gennemførte LA4 hos VIRK

26/5-19 – Malene & Red D. gennemførte LC1 og vandt LC2 hos VIRK

26/5-19 – Franciska T. & Sherri blev nr. 4. i LC2 hos VIRK

26/5-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 & LA2 hos VIRK

26/5-19 – Trine & Romanik gennemførte LC2 hos VIRK

26/5-19 – Tilde & Artos vandt LB2 & blev nr. 2 i LB3 hos VIRK

26/5-19 – Mathilde & Crevill gennemførte LD2 & LC2 hos VIRK

25/5-19 – Pernille L. & F.Choice gennemførte 50 cm B0 & 50 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Victor O. & Sherri blev nr. 2. i 60 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Rikke R. T & Casanto gennemførte 80 cm B1 & blev nr. 4 i 70 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Mathilde & Crevill gennemførte 60 cm B0 og blev nr. 3 i 60 cm B1 hos VIRK

25/5-19 – Cathrine P. & Libiaggio gennemførte LC1 og blev nr. 2 i LC2 hos HAS

4/5-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC2 & LB2 hos RVV

4/5-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte P80 military hos Styringe Stal

4/5-19 – Emma F. & Perfekto blev nr. 2 i LA1 og gennemførte LA2 hos RVV

27/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB3 & LA1 hos NVR

19/4-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte P80 (Military) hos Tågarpsortens Ryttarförening

19/4-19 – Liza L. & Cassanova vandt LB2 hos RKVS

19/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte LA2 hos RKVS

18/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte LB2 & LA2 hos RKVS

14/4-19 – Malene W.T. & Zarmante gennemførte 2xLB2 hos VRCL

14/4-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC1 & LC2 hos VRCL

13/4-19 – Cathrine P. & Cia blev nr. 3 i LD2 & gennemførte LC1 hos RIR

9/4-19 – Emilia V. B & Ateza gennemførte LC2 hos ALS

9/4-19 – Emilia V. B. & De’luxe gennemførte LD1 & LD2 hos ALS

7/4-19 – Cathrine P. & Libiaggio blev nr. 3 i LC1 & gennemførte LC2 hos MSR

6/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB2 & LB3 hos MSR

5/4-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LA1 & LA2 hos MSR

23/3-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB3 & LA1 hos MBRK

3/3-19 – Kathrine T. & I. Summer blev nr. 2 i LD/B3 og gennemførte LC/B4 hos GLK 

24/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LA1* S2 & B3 hos BRN

24/2-19 – Emma F. & Perfekto gennemførte LB1 & LB2 hos OHR

10/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LB2* B7 hos MBRK

9/2-19 – Kathrine T. & I. Summer gennemførte LB1* & LB2* S2 hos MBRK